Při nákupu nad 4 000 Kč dárek dle vlastního výběru.

Infinity Aqua Drops: Správný postup barvení a nejčastější chyby

Barvy InfinityHybridní barvy Infinity Aqua Drops patří mezi špičku na trhu. Proč? Jedná se o první barvy, které obsahují látky obnovující vazby a struktury v chloupku – podobně, jako to umí Olaplex nebo K18. Navíc se řadí mezi nejdéle trvající barvy bez henny na světě – vydrží až 6 týdnů na chloupcích a obarví i kůži.

Při testování jsme z nich byly nadšené – ověřily jsme si, že jsou úžasné nejen ‚‚na papíru‘‘ díky svému složení, ale skvěle se s nimi pracuje i v praxi a výsledky na klientkách vypadají famózně. Proto nás překvapilo, když jsme od vás čas od času zaslechly, že málo barví nebo že pořádně neobarví kůži. S několika z vás jsme situaci konzultovaly a výsledek byl skoro vždy stejný: špatný postup. Co tedy dělat, když Aqua Drops nedrží na kůži a jak postupovat, abyste spolehlivě dosáhly skvělých výsleků?

Správný postup barvení s Infinity Aqua Drops:

Podívejte se na videa, kde uvidíte, i jak silnou vrstvu barev nanášet:

Ukázka barvení na ruce

Ukázka barvení přímo na obočí

 

Postup krok za krokem:

1. Nejprve pleť očistěte nemastným odličovačem a brow šamponem. Případně můžete použít i solný roztok. Nepoužívejte žádné přípravky, které obsahují oleje (ani odličující pěny obsahující oleje). Doporučujeme použít Infinity Brow Shampoo a následně odmastit pleť solným roztokem Infinity.

2. Barvu mixujte v poměru 3:1, tedy 3 kapky barvy a 1 kapka oxidantu (ne 1 celá pumpička). Vždy používejte pouze oxidant značky Infinity Hybrid, nikdy jiný!

3. Pokud chcete přidat do barvy Cool Toner, smíchejte ho s oxidantem samostatně, tedy mimo hlavní barvu. Cool Toner smíchejte v poměru 3:1 – 3 kapky toneru a 1 kapka oxidantu. Následně tuto směs vmíchejte do hlavní barvy. Této směsi by v hlavní barvě mělo být 5–10 %.

4. Barvu aplikujte štětcem v tenkých vrstvách, přičemž každou vrstvu nechte před aplikací další vrstvy zcela zaschnout. Doba schnutí každé vrstvy je cca 1–2 minuty (klidně můžete nechat i 3 minuty).

5. Takto aplikujte 1–4 vrstev, pamatujte však na to, že aplikace pouze jedné vrstvy vám dá opravdu velmi nízkou úroveň obarvení. I pokud chcete dosáhnout světlejšího odstínu, většinou bude vhodnější aplikovat 2 vrstvy. Čím více vrstev, tím tmavší výsledná barva bude.

6. Nechte barvu proschnout/působit celkem 15 minut od nanesení 1.vrstvy. Čili pokud nanášíte celkem například 3 vrstvy barvy a každou vrstvu necháte zaschnout 2 minuty, tak po zaschnutí poslední vrstvy budete muset počkat ještě dalších 7 minut, ať splníte celkovou dobu proschnutí/působení. 

7. Barvu sundejte tampónkem namočeným ve vlažné vodě.

Ukázka kompletního postupu barvení:

 

 

Mezi nejčastější chyby při barvení s Infinity Aqua Drops patří:

1. Očištění pleti přípravkem obsahujícím oleje nebo odličovací mléka

Doporučujeme používat Infinity Brow Shampoo a následně odmastit pleť solným roztokem Infinity.

2. Špatný poměr při mixování barvy

Barvu mixujte v poměru 3:1, tedy 3 kapky barvy a 1 kapka oxidantu (ne 1 celá pumpička). Vždy používejte pouze oxidant značky Infinity Hybrid, nikdy jiný!

3. Aplikace v příliš tenké nebo v příliš silné vrstvě

Ve videu ukazujeme, jak silnou vrstvu použít pro správné obarvení. Barvu aplikujte štětcem v tenkých vrstvách, přičemž každou vrstvu nechte před aplikací další vrstvy zcela zaschnout. Doba schnutí vrstvy je cca 1–3 minuty.

4. Aplikace pouze jedné vrstvy

Aplikujte nejméně 2 vrstvy pro světlejší barvu a 3 a více vrstev pro výraznější obarvení.

5. Krátká doba působení

Nechte barvu celkově proschnout 15 minut od nanesení 1.vrstvy. Stále pamatujte na to, že každá vrstva musí plně zaschnout před aplikací další vrstvy.