Jak rozehřát cukrovou pastu na ideální teplotu?

Mnohé z nás někdy řešily nebo ještě řeší problém, jak nejlépe, nejefektivněji či nejrychleji rozehřát cukrovou pastu před samotnou depilací. 
Nesmí být příliš řídká ani hustá a už vůbec ne mazlavá. Ideálně by pasta měla mít konzistenci medu a rozhodně při nanesení na pokožku NESMÍ PÁLIT. Měla by být příjemná na dotek, teplota cca kolem 40 – 45°C.


Vodní lázeň

Je to asi nejméně praktický způsob ohřevu cukrové pasty. Postup je velmi podobný rozehřívání čokolády. Do hrnce vložíte cukrovou pastu v kelímku a zalijete vodou tak, aby kelímek vyčníval cca 1 cm nad hladinu. Vyjměte cukrovou pastu z hrnce a uveďte vodu do varu, poté snižte plamen. Vložte do hrnce cukrovou pastu, ta se začne rozehřívat od okrajů. Pasta se musí po celou dobu ohřevu hlídat, aby se nepřehřála. Při přehřátí pasta karamelizuje a je pro depilaci nepoužitelná. Rovněž je třeba dávat velký pozor, aby se do pasty nedostala voda. Mohlo by opět dojít k jejímu znehodnocení. 

Náš tip: po celou dobu nechte na kelímku víčko, tím zabráníte vniknutí vody do pasty.

Hodnocení:

+ Finanční nenáročnost.

- Velmi nepraktická metoda.

- Hrozí znehodnocení pasty přehřátím.

- Hrozí znehodnocení pasty vodou.

- Při delší depilaci se musí pasta dohřívat, pro profesionální užití nevhodné.

Mikrovlnná trouba

V mikrovlnné troubě nastavené na běžný stupeň pro české domácnosti, trvá ohřev cukrové pasty 400g přibližně 30 sekund, pro 700g je to 1 minuta.
Při ohřevu doporučujeme odstranit z kelímku víčko, pasta se rozehřívá rovnoměrněji. I přesto je zapotřebí pastu promíchat, v některých místech je tuhá, v jiných už moc rozehřátá a mohlo by hrozit její přehřátí a znehodnocení. 
Obzvláště zpočátku je potřeba trochu experimentovat, začít např. na 10 sekundách, zkontrolovat, zda pasta není již místy rozehřátá, promíchat dle potřeby a pokračovat přidáním dalších 10 sekund, dokud nemá pasta správnou konzistenci.

Hodnocení:

+ Rychlý způsob ohřevu pasty.

+ Bez nutnosti investice (za předpokladu, že už vlastníte mikrovlnku).

- Hrozí znehodnocení pasty přehřátím.

- Při delší depilaci je nutné pastu opakovaně ohřívat, pro profesionální užití nevhodné.

Speciální ohřívač

Náš tip: Depilační ohřívač je naprosto nezbytné vybavení, pokud se rozhodnete depilovat profesionálně. Nemusíte nikam odbíhat, pasta je stále přihřívána na optimální teplotu a dá se s ní pracovat i celý den.

U většiny ohřívačů je třeba ji nejprve předehřát v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni a potom přelít do kovové nádobky, která je v ohřívači. K přelití je vhodné použít plastovou stěrku. Potom už můžete cukrovou pastu v ohřívači nechávat a opakovaně ji rozehřívat. V průběhu Vaší práce se pasta bude sama přihřívat a vy se nemusíte vůbec o nic starat. Máte klid a jistotu, že se pasta správně rozehřeje. Po skončení práce ohřívač vypněte a cukrovou pastu dobře zakryjte víčkem, případně ještě navíc potravinovou fólií, aby se do ní nedostala vlhkost.  

Náš tip: Předehřejte si cukrovou pastu v mikrovlnné troubě. Bude se vám lépe přelívat do ohřívače a ještě ji budete mít prakticky ihned připravenou k depilaci.


Jaký ohřívač si vybrat?

Ohřívač Rio Beauty: lze v něm přímo ohřívat 300g kelímek Ebtesama bez nutnosti přelívání. Můžete tedy mít v jeho vyjímatelné vaničce jinou hmotu, vaničku jednoduše vyndat a rovnou vložit celý kelímek cukrové pasty.
Ohřívač Pro Wax 400 ml: vhodný pro ty z Vás, které máte více klientů a potřebujete mít rozehřáté větší množství pasty. 
Ohřívač 800 ml: po kosmetičky, které depilují od rána do večera a potřebují mít rozehřáté velké množství pasty, lze do něj přelít celý kelímek 750g.

Hodnocení:

- vyšší počáteční investice

+ nehrozí znehodnocení pasty vysokou teplotou ani vodou

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.