ÉLAN Smart Brow Tinting System: Jaké jsou rozdíly mezi původní verzí a verzí 2.0?

ÉLAN přichází s aktualizovanou verzí barvicího systému ÉLAN Smart Brow Tinting System 2.0. Nové barvy si zachovávají neutrální pH a samozřejmě stále neobsahují amoniak ani ethanolamin. V čem se ale naopak nová verze od té původní liší? Podstatné rozdíly najdete v tabulce níže. Projdeme i nejčastější dotazy a odpovědi na ně. 

ELAN Deep Brow Tint System 2.0 (1)

Původní SBTS SBTS 2.0
Oxidant Původní verze využívá 3% oxidant. Systém 2.0 využívá 2% oxidant, který je šetrnější a neničí přírodní melanin v chloupcích.
Balení Tuba Vzduchotěsná lahvička snižuje spotřebu produktu a riziko oxidace barvy před uplynutím data expirace.
Barvení po laminaci Barva na chloupcích je velmi sytá, ale i poměrně tmavá. Barví obočí do přirozených odstínů, bez extrémního ztmavení.
pH a složení Jak původní, tak i nová verze barev mají přirozené pH=7. Neobsahují amoniak ani ethanolamin.
Boostery Oba systémy obsahují boostery, díky kterým snadno rozšíříte základní paletu dostupných odstínů.

 

Nejčastější dotazy k nové verzi ÉLAN Deep Brow Tinting System 2.0

Jaký je rozdíl mezi 2% a 3% oxidantem? 

Čím vyšší má oxidant pH, tím intenzivněji je barva zabudována do struktury chloupků. Oxidant s nízkým procentem peroxidu vodíku pouze aktivuje působení barvy, aniž by došlo k odbarvení přirozeného odstínu chloupků.

elan oxidant

Proč jsou barvy nyní ve vzduchotěsné lahvičce místo tuby?

  • Nižší spotřeba produktu – nové vzduchotěsné balení umožňuje dávkovat barvu v malém množství a nic tak nepřijde nazmar. Princip fungování vzduchotěsných lahviček navíc umožňuje využít 100 % obsahu balení.
  • Pohodlnost používání – nejenže nemusíte pokaždé odšroubovávat a zašroubovávat uzávěr, ale novou lahvičku lze používat i v jakékoliv poloze, svisle i nakloněnou.
  • Delší výdrž barvy – vzduchotěsná lahvička minimalizuje oxidaci barvy, protože produkt nepřichází do styku se vzduchem.
  • Žádné riziko vylití.

Mohu použít 2% oxidant s předchozí verzí Deep Brow Tint?

Teoreticky ano – rozhodně tím nijak neohrozíte zdraví klientky. Odstín však nemusí na kůži chytit tak sytě, jak se očekávalo, a proto doporučujeme s novým SBTS 2.0 používat nový 2% oxidant.

Je možné použít 3% oxidant s novou verzí barev 2.0?

Ano, výsledný odstín ale bude malinko jiný, než při použití 2% oxidantu. Porovnání můžete vidět na obrázku.

Barvy Elan a oxidant (1)