Postup lash liftingu s ÉLAN SUPERSONIC Flexing Expert System

ÉLAN SUPERSONIC je jeden z nejlepších systémů na laminaci obočí a řas. Oceníte na něm zejména krátkou dobu působení a krásné výsledky. Jeho vysoká efektivita má však i svá úskalí: dávejte pozor, abyste SUPERSONIC nepoužívali na citlivé klientky. O kolik je systém rychlejší, o tolik je totiž i silnější a u citlivých klientek by mohl vyvolat reakci. Zároveň ho není vhodné používat, pokud byla v uplynulých 14 dnech provedena jiná laminace. Pokud si ale pohlídáte tyto dvě věci, se SUPERSONIC dosáhnete luxusních výsledků.

1. Očistěte oční okolí a řasy

Pro čištění doporučujeme čisticí pěnu ELÁN Detox, protože pak nemusíte používat solný odličovač. Po vyčištění řas pěnu smyjte vodou. 

2. Zalepte spodní řasy podložkou

3. Na oční víčka upevněte silikonovou natáčku a rozprostřete řasy

  • Na horní víčko připevněte silikonou natáčku vhodné velikosti. Pravou a levou natáčku nalepte na oční víčka ve stejné vzdálenosti od nosu. 
  • Na natáčky naneste slabou vrstvu fixačního gelu či lepidla. Použít můžete například Élan Strong – nejsilnější lepidlo v naší nabídce.
  • Pomocí aplikátoru rozprostřete řasy na natáčku.

4. Použijte ÉLAN SUPERSONIC sérum 1

Aplikace

První krok naneste ve vzdálenosti 2 mm od kořínků do 1/2 až 2/3 řas. Nikdy sérum nenanášejte na konečky řas! Čím širší pruh vytvoříte, tím větší natočení bude. Přípravek nezakrývejte folií. Můžete využít techniky podlepování řas, které nezahřívají – například pomocí vaty nebo gázy. K nanesení séra můžete použít štětec ÉLAN BLACKWOOD 1.

Doba působení

Doba působení se liší podle síly řas, teploty v místnosti a dalších faktorů. Pokud jsou lahvičky delší dobu otevřené, bude nutné čas působení prodloužit.

Orientační doba působení působení podle síly řas je následující:

  • Středně silné řasy a slabší řasy: 3–6 minut
  • Silné řasy: 6–8 minut

Rozhodující je však vždy test natočení!

Test natočení

Během působení proveďte test natočení. Pokud se test projeví negativně, počkejte 1 až 2 minuty a test zopakujte. Pokračujte tak dlouho, dokud se nepodaří rozpojit dostatečné množství disulfidických můstků.

Odstranění séra

Jakmile bude test natočení úspěšný, setřete sérum LA kartáčkem nebo zkoseným štětcem například ÉLAN BLACKWOOD 2. Sérum můžete setřít na sucho nebo na vlhko – záleží na vašich preferencích.

Co dělat při odlepování řas

Pokud se řasy odlepí od natáčky, nalepte je vždy zpět za použití malého množství lepidla.

5. Použijte ÉLAN SUPERSONIC sérum 2

Aplikace

Krok 2 naneste ve vzdálenosti 1 mm od kořínků řas na celou délku řas. Nezakrývejte folií. Můžete využít techniky podlepování řas kompenzátorem, páskou, vatou, gázou a podobně.

Doba působení

Sérum nechte působit stejně dlouho jako jste nechali působit 1.krok, minimálně však 6 minut. Dobu působení nezkracujte.

Odstranění séra

Po uplynutí doby působení setřete sérum LA kartáčkem nebo zkoseným štětcem. Přípravky můžete setřít na sucho nebo na vlhko – dle vaší preference.

6. Aplikujte na řasy výživnou masku Multivitor

Před barvením naneste na celou délku řas Multivitor a nechte působit 5 minut. Poté odstraňte zbytky produktu vlhkým tamponem namočeným v destilované vodě.

7. Barvení řas

Pro dosažení co nejpůsobivějšího efektu a co nejvíc viditelného výsledku doporučujeme po dokončení procedury provést barvení řas.

Jaké barvy používat v kombinaci se systémem SUPERSONIC?

Doporučujeme používat gelovou barvu ÉLAN 01 Black, která byla speciálně vytvořena a testována pro používání se systémem SUPERSONIC na laminaci řas.

Ostatní kompatibilní barvy jsou Inlei, Brow Xenna O2 Oxygen, My Lamination.

Pokud byste se rozhodli použít barvy jiných značek (NEDOPORUČUJEME), nechte je působit kratší dobu 3–5 minut.

Postup barvení – obecně

Opatrně odlepte a podsuňte podložky pod spodní řasy. Horní i spodní řasy nabarvěte. V průběhu barvení můžete použít techniky podlepování řas pomocí kompenzátoru, pásky, vaty, gázy a podobně.

Postup barvení – s gelovou barvou ÉLAN

Élan barvu smíchejte s aktivátorem v poměru 1:1. Doba působení je 5–10 minut.

Tip: Pokud chcete získat velmi intenzivní černou barvu, můžete do gelové barvy přidat Indigo booster. V takovém případě k vymíchané směsi barvy a oxidantu přidejte ještě 20 % boosteru.

8. Omyjte řasy

Po nabarvení omyjte řasy čisticí pěnou ÉLAN Detox, abyste zastavili chemické reakce z předchozích kroků.

Pěnu odstraňte vatovým tamponem navlhčeným v destilované vodě. Elán má patentovaný systém obnovy hydrolipidové bariéry, proto se použití vody a pěny nemusíte bát.

9. Aplikujte fixátor barvy

Pro dosažení lepších výsledků naneste na řasy ELÁN fixátor barvy na obočí a řasy s keratinem a slunečnicovým olejem. Fixátor neoplachujte.

10. Bonusová péče: LashPlex

LashPlex poskytuje řasám hydrataci a výživu rozpustnou ve vodě. Naneste sérum na řasy a před pokračováním dalšími kroky nechte 5 minut působit. Neoplachujte.

11. Bonusová péče: Brow elixír

Brow elixír doplňuje do řas mastné složky. Jeho použití je dobrovolné a pokud klientkám vadí mastnota na řasách, doporučujeme tento krok vynechat – nejdůležitější je vždy spokojenost klientky.

Brow elixír naneste na řasy a nechte 10 minut působit. Neoplachujte.

Doporučení pro péči o řasy 24 hodin po proceduře

  • vyvarovat se saunování a soláriu
  • vyvarovat se jakémukoliv mechanickému namáhání řas (např. spaní obličejem dolů na polštáři, mnutí očí, dotýkání se řas prsty).
  • zamezit kontaktu řas s vodou a nadměrnou vlhkostí (včetně páry)
  • nepoužívat žádnou řasenku
  • neaplikovat na řasy jakékoliv odličovací přípravky