Při nákupu nad 4 000 Kč dárek dle vlastního výběru.

O cukrové pastě

Depilace cukrovou pastou je zmodernizovaná depilační technika, při které se používá hmota z cukru, vody a citronové šťávy. připravuje se na bázi starověkých receptů blízkého východu. 

Cukrová pasta je 100% přírodní produkt, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém, proto jsou alergické reakce a kožní iritace minimální.

Cukrová pasta odstraňuje chloupky ve směru růstu. Nanáší se proti směru růstu na pokožku, která se před depilací dezinfikuje tonikem před depilací, osuší, případně zapudruje. Poté se teplá cukrová pasta nanese na pokožku proti směru růstu, pasta uvolňuje chloupky z ústí folikulu a chloupky se vytrhávají po směru růstu i s kořínky. Proto je tato depilace méně bolestivá a déle vydrží, než jiné depilační techniky.

depilace_cukrovou_pastou

jak_depilovat_cukrovou_pastou

Depilace cukrovou pastou je šetrná k pokožce. Na citlivých partiích, jako je obličej, třísla nebo podpaží nejvíce poznáte, že zčervenání pokožky zmizí velice rychle. Cukrová pasta odstraňuje chloupky s odumřelými buňkami kůže, takže působí jako jemný peeling, ale nestrhává vrchní vrstvu kůže jako teplý vosk. Po cukrové depilaci se můžete opalovat již druhý den. Nevadí, když se dostane na jemnou pokožku rtů či intimních partií. Cukrová pasta se může nanést několikrát na stejné místo, dokud se chloupek neodstraní.

Pokud máte problémy se zarůstáním chloupků, ekzémy po depilaci voskem, problémy se žilkami, je pro vás cukrová depilace ta pravá.



Depilační cukrovou pastou odstraňujeme chloupky na jakékoli části těla, depilovat můžete nohy, horní ret, obočí, obličej, bradu, ruce, podpaží, hýždě, okolí prsních dvorců. U mužů lze depilovat vše kromě vousů. Depilace cukrovou pastou nevadí ani těhotným ženám.

depilace_horniho_rtu

Nejvíce je cukrová pasta využívaná při brazilské depilaci, při které oceníte její šetrnost. U žen i mužů je možno depilovat kompletně intimní partie vpředu i vzadu.

Doporučujeme:

·         nechat před depilací chloupky narůst do délky 5 mm

·         neopalovat se v den depilace na slunci ani v soláriu

·         nechodit po depilaci tentýž den do bazénu či na koupaliště

·         nepoužívat deodorant na podpaží

·         nemazat si tělo (např. nohy) před depilací tělovým mlékem nebo výživným krémem

·         pokud máte na nohou zarostlé chloupky a suchou pokožku, udělejte si před depilací peeling

·         neholit chloupky - holením chloupky zesilují, jsou pevnější a ostré

 

Nejčastější otázky a odpovědi:

Za jak dlouho chloupky zase narostou? Je to velmi individuální, záleží na hormonální aktivitě a typu chloupků. Obvykle bývá pokožka hladká 2 týdny, poté začnou chloupky vyrůstat a cca po měsíci můžete znovu provést depilaci. Někomu chloupky narostou po třech týdnech, jinému až po dvou měsících. Obvykle po depilaci cukrovou pastou chloupky ubývají, jsou jemnější, protože se vytrhnou i s kořínky.

Je depilace cukrovou pastou bolestivá? Jedná se o vytrhávání chloupků, takže i tato depilace trochu bolí. Bolí však méně, než depilace voskem nebo depilačním strojkem, protože se chloupky vytrhávají po směru růstu a cukrová pasta je lehce uvolní z folikulu. Případně si můžete dvě hodiny před depilací aplikovat anestetický krém Emla, který zakoupíte v lékárně.

emla

Chcete se naučit depilovat cukrovou pastou? Podívejte se na nabídku našich kurzů depilace.