Při nákupu nad 4 000 Kč dárek dle vlastního výběru.

Parafín a jeho účinky na lidské tělo

Co je to parafín?

Parafín je bílá až nažloutlá surovina, získávaná při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu. Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný. Používá se pro výrobu svíček, kluzných vosků či krémů (lyžařských, automobilových, na obuv, štěpařských), ve stavebnictví, na impregnaci dřeva, ale především v kosmetice a lázeňství. Teplota tání se pohybuje mezi 42 až 62 °C. Poprvé jej z dehtu izoloval německý chemik Karel Ludwig von Reichenbach v Blansku v roce 1833.

V lázeňství se využívá pro své fyzikální vlastnosti, které spočívají v tom, že zahřátý parafín tuhnutím uvolňuje velké množství skupenského tepla. Použití parafínu je jednou z forem pozitivní termoterapie, tedy léčby teplem. Parafín se aplikuje dvěma způsoby: buď ve formě parafínových obkladů, či ve formě parafínové lázně, kde je parafín rozpuštěn s parafínovým olejem o teplotě asi 55 °C.

Účinky parafínu na lidské tělo:

Účinky parafínu jsou především tepelné. Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo, prohřívají se klouby. Parafínová ošetření jsou relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži. Ale jsou také účinné v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou. Parafínová léčba se indikuje u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin (ruky), často též u nejrůznějších vertebrogenních onemocnění, tj. onemocnění páteře nebo onemocnění s páteří související.

Terapeutický parafín obsahuje parafinový olej a je proto mnohem měkčí než jiné voskové přípravky používané v oblasti zdraví a v kosmetickém průmyslu. I když parafínová terapie může být použita na mnoha různých částech těla, léčí se zpravidla v oblasti rukou a nohou.

Poslední dobou se parafín stále více používá i v kosmetice, a to např. na regeneraci pokožky nebo při formování postavy.