Postup lash liftingu s Ruthie Belle

Laminační systém Ruthie Belle, který používá lifting krém na bázi cysteaminu, je natolik šetrný, že klientky ani nepotřebují domácí péči: během ošetření nedochází k dehydrataci řas, a tak dodatečná extra výživa zkrátka není nutná.Ruthie Belle

Značka Ruthie Belle navíc přináší 2 velmi inovativní produkty. Tím prvním je sérum Shine Repair, které se aplikuje na závěr ošetření. Nejedná se o obyčejné výživné sérum – Shine Repair za pouhých 5 minut zcela uzavírá kutikulu řas. Co to znamená v praxi? Klientky si ihned po ošetření mohou umýt obličej, nanést řasenku, jít si zaplavat nebo se vyhřát do parní sauny – natočené řasy to nijak neovlivní. Tím druhým je prášek Powder Lift, který když přimícháte do lifting krému na bázi cysteaminu, začne lepit, takže nepotřebujete žádné jiné lepidlo. 

1) Vyčistěte řasy

Pro vyčištění řas si nachystejte čisticí pěnu speciálně určenou pro použití před laminací (můžete použít například pěnu Maxymova). Štětcem na čištění řas naneste trochu čisticí pěny na oční víčko klientky, přičemž se vyhněte nanášení přímo na linii řas – pro klientky to není moc příjemné. Jemně přejíždějte po očním víčku, poté po řasách od kořínků směrem ke konečkům a nezapomeňte i na spodní stranu řas. Nakonec odstraňte zbytky make-upu navlhčeným vatovým tamponem a poté požádejte zákaznici, aby naklonila hlavu na stranu, abyste mohly řasy dobře opláchnout fyziologickým roztokem.

Pro opláchnutí řas vždy používejte fyziologický roztok.  Soli ve fyziologickém roztoku začnou jemně otevírat kutikuly řas, což pomůže dalším přípravkům lépe proniknout do jejich struktury.

Po odlíčení a vyčištění si na očních víčkách klientky označte body směru růstu řas. Značky udělejte těsně pod obočím, aby byly vidět i po nasazení natáček. Značky dělejte, když klientka sedí nebo stojí, nikoliv když leží na lehátku.

2) Aplikujte primer Easy Lift

Použití primeru je dobrovolné, nicméně primer Easy Lift má hned několik výhod, a tak jeho používání můžeme víc než doporučit. Zvažte sami:

  • Urychluje dobu působení lifting krému. To oceníte zejména tehdy, když máte lahvičku s lifting krémem otevřenou déle než 1,5 měsíce. I do airless lahvičky se totiž nějaký vzduch po dostatečně dlouhé době vždy dostane a v takovém případě pak trvá lifting krému déle, než rozpojí disulfidové vazby v řasách. Primer Easy Lift urychluje dobu působení lifting krému, takže částečnou oxidaci vynahradí.
  • Dělá řasy super jemné a poddajné, takže je lze snadno tvarovat. To oceníte zejména při práci s velmi hrubými řasami, které mají tendenci se odlepovat od natáčky a zároveň potřebují delší dobu působení lifting přípravků. Easy Lift dělá řasy super měkkými, takže je snazší je přilepit ke natáčce a udržet je tam.
  • Plně otevírá kutikulu řas, aniž by je, na rozdíl od většiny jiných primerů, dehydratoval.

EasyLiftUG-Photoroom.png-Photoroom

Pozor: Easy Lift Primer je určen k použití pouze s jemnými lifting krémy, protože zvyšuje jejich účinek. Pokud byste primer Easy Lift chtěli použít s agresivějšími typy lifting krémů, mohli byste řasy spálit.

Aplikace: Naneste Easy Lift na řasy, nejlépe pomocí zužujícího se mikro kartáčku s dlouhou špičkou. Primer naneste v dostatečném množství – použijete tolik produktu, kolik je potřeba, abyste důkladně pokryli všechny řasy, vyhněte se ale tomu, aby oči v produktu vyloženě plavaly. Nechte primer působit cca 30 sekund. Primer neoplachujte ani jinak neodstraňujte.

3) Připevněte na víčka silikonové natáčky

Na oční víčko připevněte natáčky tak, aby byly co nejblíže linii řas, ale ne přímo na ní. Doporučujeme používat silikonové natáčky, které drží i bez lepidla, například osvědčené natáčky Katya Vinog.

4) Rozprostřete a přilepte řasy na natáčku

Štětcem Laminator naneste tenkou rovnoměrnou vrstvu lepicího balzámu Ruthie Belle Flesh Balm na natáčku. Poté naberte další množství balzámu a naneste jej na řasy, zatímco je zároveň rozčesáváte a přilepujete na natáčku.

K rozčesání a přilepení řas můžete samozřejmě použít i jiný štětec a místo balzámu lepidlo. Dle našich zkušeností však kombinací Laminatoru a lepicího balzámu můžete tento krok dokončit až 4x rychleji. Výhodou balzámu Flash Balm je, že na rozdíl od většiny jiných balzámů neprodlužuje působení lifting krému.

FlashBalm-Photoroom.png-Photoroom

Řasy vždy pročesávejte ve vnitřním koutku rovně nahoru. Ve vnějším koutku je můžete vyčesávat rovně nahoru nebo mírně ven pro efekt kočičích očí (pouze tehdy, pokud má vaše zákaznice výjimečně dlouhé řasy, protože to snižuje efekt liftingu). Při rozčesávání řas držte silikonovou natáčku prsty na místě – zabráníte tím nadměrnému pohybu natáčky, který by následně znesnadňoval rozčesávání a přilepování řas.

Při rozčesávání řas na natáčce buďte pečliví – pokud řasy připevníte slabě, snáze se uvolní z natáčky, což zkomplikuje zbytek procedury. Při důkladném vyčesání a napnutí řas se navíc zesílí efekt liftingu.

Při rozčesávání řas na silikonové natáčky zajistěte, aby se nepřetočila sliznice. Obvykle se odhalí, když je silikonová natáčka umístěna daleko od linie řas a řasy jsou vytaženy příliš pevně. Přetočená sliznice snižuje efekt natočení.

Takto vypadá přetočená sliznice:

Prevracena linie ras

Pokud nekontrolujete přetočení sliznice během lepení řas a všimnete si toho až po nalepení všech řas na natáčku, tak řasy uvolněte, přemístěte natáčku blíže k linii řas a začněte znovu. 

5) Lifting krém – Cysteamine Lash & Brow Lifting Lotion

Cysteaminelash_browliftingvegan1-Photoroom.png-Photoroom

Lifting krémem si prvně udělejte na řasách vodorovnou horní linku, která určuje hranici, za kterou již přípravky nebudete nanášet – začnete u vnějšího koutku a pokračujete směrem k vnitřnímu koutku. Řasy ve vnějším koutku totiž potřebují více času na zpracování než řasy ve vnitřním koutku. Snažte se, aby byla linka co nejrovnější. Řasy mění svůj tvar pouze v oblastech, kde byl aplikován lifting krém, takže nerovnoměrná horní linie má za následek nerovnoměrné natočení.

Jakmile máte udělanou horizontální linku, oblast mezi ní a spodním okrajem silikonové natáčky vyplňte liftingovým krémem. Lifting krém od Ruthie Belle je velmi jemný, takže by měl být aplikován až na spodní okraj natáčky. Jako jakýkoliv jiný produkt se však ani tento nesmí dostat až na sliznici – od ní nechte mezeru 1 mm nebo méně. Pokud necháte mezeru větší než 1 milimetr, natočení nebude tak výrazné, jak by mělo být.

Doba působení lifting krému se obvykle pohybuje mezi 8–12 minutami, vždy se však řiďte testem natočení, který vyučujeme v našich kurzech pro pokročilé.

Když disulfidové vazby řas změknou, odstraňte liftingový krém suchým štětcem, a pokud na řasách zůstaly nějaké zbytky krému, setřete je suchou vatovou tyčinkou.

6) Lash & Brow Lift Fixing Lotion

Lash_browfixing2vegan-Photoroom.png-Photoroom

Začněte nanášet na řasy Lash & Brow Lift Fixing Lotion, a to od vnitřního koutku oka směrem k vnějšímu koutku – řasy u vnitřního koutku jsou tenčí než řasy z vnějšího koutku, a proto je u nich nutné neutralizovat lifting krém jako první. Tak dosáhnete rovnoměrného natočení.

Fixing Lotion naneste štětcem na horní část s malým přesahem přes oblast, kde jste měli aplikovaný lifting krém. Myslete na to, že pokud jste lifting krém v předchozím kroku odstraňovali směrem nahoru, lifting krém začal působit i mimo oblast, než kde jste lifting krém původně nanesli. To znamená, že řasy se poté začaly zpracovávat i na místech, kde lifting krém sice nebyl nanesen, ale dostal se tam, tak trochu paradoxně, při odstraňování lifting krému. Pokud jste tedy postupovali tímto způsobem, musíte účinky lifting krému zneutralizovat všude tam, kde se lifting krém dostal.

Po nanesení přikryjte řasy kompenzátorem a nechte působit cca o 2 minuty kratší dobu, než jakou jste nechali působit lifting krém. Obvykle se jedná o 6–10 minut. Maximální doba působení je 10 minut. Pokud jste tedy nechali první krok působit 12 minut, doba působení pro fixační mléko bude o 2 minuty méně, tedy 10 minut. Pokud jste ale nechali liftingové mléko působit 16 minut, fixační mléko byste měli nechat účinkovat nanejvýš 10 minut. 

Po uplynutí doby působení odstraňte Fixing Lotion sundáním kompenzátoru směrem nahoru tak, aby klouzal po směru růstu řas – tímto způsobem většinu produktu odstraníte spolu s kompenzátorem. Zbytek produktu odstraňte suchým štětcem a nakonec v případě potřeby ještě suchou vatovou tyčinkou.

 

Krok 7: Barvení

Vzhledem k tomu, že lifting krém odebere z řas část melaninu, obvykle řasy vypadají po liftingu o něco světlejší. Z tohoto důvodu doporučujeme po laminaci řasy nabarvit.

Aby bylo barvení pro citlivé řasy po laminaci co nejšetrnější, doporučujeme používat maximálně 1,5–3% peroxid vodíku. Mezi vhodné barvy pro použití po laminaci patří například My Lamination nebo Brow Xenna O2 Oxygen.

Pokud má klientka citlivé oči, nanášejte barvu 1 mm od sliznice, abyste zabránili slzení očí. Vždy se ujistěte, že se barva nedostane do očí. Pokud vaše klientka během této fáze pocítí jakékoli podráždění, příčinou je vždy to, že se barva dostala do očí nebo na sliznici. V případě podráždění zkontrolujte, zda na sliznici nezůstaly zbytky barvy a pokud ano, odstraňte ji suchou vatovou tyčinkou. Abyste při barvení zabránili tomu, že se řasy odlepí od natáčky, upevněte na horní část kompenzátor. Nejlepší je v tomto kroku použít černé kompenzátory, kde budou případné fleky od barvy vidět nejméně. Pro odstraňování barvy použijte:

  • suchou vatovou tyčinku či tampon, pokud budete pokračovat sérem Shine Repair;
  • navlhčenou tyčinku či navlhčený vatový tampon, pokud se rozhodnete tímto krokem ošetření ukončit a Shine Repair nepoužijete.

8) Shine Repair pro výživu řas a uzavření kutikuly

 Shinerepair-Photoroom.png-Photoroom

Zatímco první a druhý krok fungují jako pár a musí se dodržovat kombinace přípravků stanovená výrobcem, výživu můžete volit podle toho, co máte osvědčené. Za nás by ale byla velká škoda používat v tomto případě něco jiného než sérum Shine Repair právě od Ruthie Belle. Sérum Shine Repair se totiž odlišuje od alternativ tím, že má dvojí účel: nejenže vyživuje řasy, ale také uzavírá na 99,9 % kutikulu, a to během pouhých 5 minut.

Všechny účinné složky obsažené v séru jsou tak skutečně uzamčeny v řase a přebytečný produkt lze odstranit již po 5 minutách. Poté si vaše klientka může nanést řasenku, umýt si obličej, jít si zaplavat nebo dokonce jít rovnou do parní lázně a jejím řasám se nic nestane.

Sérum Shine Repair má také funkci rozpouštění lepidla, a proto je tekutější než ostatní přípravky – vodovější konzistence lepidlo snadněji rozpouští. Čili už během fáze vyživování se řasy začnou uvolňovat z natáčky, což vám ušetří čas a námahu. Zároveň to znamená, že po nanesení séra byste měli řasy zakrýt kompenzátorem, aby se od natáčky neodlepily dříve, než uplyne čas působení Shine Repair.

Aplikace: Naneste sérum na řasy, přikryjte kompenzátorem a po 5 minutách sundejte kompenzátor klouzavým pohybem po směru růstu řas tak, abyste spolu s kompenzátorem odstranily i většinu přebytků séra. Pro odstranění zbytků séra použijte navlhčenou vatovou tyčinku.

 

9) Sundání natáček a vyčištění očních víček

Pokud jste použili Shine Repair, většina řas už by měla být nyní odlepena z natáčky. Dvakrát zkontrolujte, zda žádná z řas nezůstala pevně přilepena k natáčce a poté natáčku pomalu sejměte z víčka.

Po ošetření by řasy neměly být slepené nebo špinavé od zbytků přípravků. Všechny zbytky by měly být odstraněny a řasy dokonale odděleny. Stejně tak oční víčka by na konci ošetření měla být 100% čistá bez jakékoliv lepivosti. Zejména důležité je odstranit jakékoliv zbytky barvy, neboť právě u barvy je nejvyšší šance, že by mohla způsobit alergickou reakci.

Pokud po odstranění natáček vidíte, že jsou na řasách zbytky lifting krému nebo lepidla, doporučujeme namočit řasenkový kartáček do neutralizační čisticí pěny a ihned po sejmutí natáček řasy za použití pěny ještě rozčesat. Řasy česejte vždy pouze směrem nahoru, aby nedošlo k oslabení natočení.

Pěnu smyjte z očního okolí čistým navlhčeným vatovým tamponem. Na závěr doporučujeme použít řasenku k oddělení a načechrání řas. Dosáhnete tak velice upraveného vzhledu. V případě pokračování prodloužením řas budete mít řasy díky tomuto kroku dokonale připravené na další práci.

Domácí péče Ruthie Belle

Laminační systém Ruthie Belle je natolik šetrný, že klientky nepotřebují žádnou speciální domácí péči.