Co je vajacial a jak postupovat při ošetření v salonu i doma

V kosmetických salonech jsme si zvykly na zkrášlování všech částí těla, jednomu místu jsme se ale dosud věnovaly jen při odstraňování chloupků – intimním partiím. Díky vajacial teď ale můžete dopřát komplexní péči i jim.

Co je vajacial?

Vajacial – ošetření intimních partiíSlovo vajacial (s výslovností „vedžejšl“) je zkratkou pro kombinaci slov vagína a facial a jedná se o proceduru, která kombinuje brazilskou depilaci a speciální kosmetické ošetření pro intimní oblast. Výsledkem jsou hladké partie bez zarostlých chloupků, pupínků či svědění. Zatímco v USA se vajacial poprvé objevil v roce 2010 a v posledních letech zažívá boom, v Česku a v Evropě se hlásí o slovo právě teď.

A protože z interního výzkumu víme, že cca 30 % klientek trpí na zarůstající chloupky v oblasti bikin (se kterými vajacial také pomáhá), věříme, že zájem o toto ošetření bude mít v následujících měsících a letech jen vzrůstající tendenci.

Co je součástí vajacial?

Ošetření zahrnuje očištění pokožky, jemný peeling, odstranění zarostlých chloupků a odumřelých kožních buněk. Následuje ošetření přístrojem podle typu pokožky a problémů klientky, pečující maska a sérum.

vajacial umožňuje mít intimní partie bez zarůstajících chloupků a pupínků

Vajacial ocení všechny ženy, které chtějí nadstandardně pečovat o intimní partie, mít je hladké a zdravé. Obzvlášť vhodný je v případě:

  • zarůstajících chloupků,
  • zánětlivých pupínků,
  • podráždění,
  • svědění.

Se všemi zmíněnými potížemi si vajacial umí skvěle poradit. 

Profesionální postup ošetření vajacial v kombinaci s brazilskou depilacíProfesionální postup vajacial s Perron Rigot Yona

1. Příprava profesionálním intimním ubrouskem od Perron Rigot pro osvěžení oblasti.

2. Čištění profesionálním Blue Lotion Perron Rigot.

3. Exfoliace Yona Micro-peeling pěnou pro odstranění odumřelých buněk a vyčištění pokožky

4. Depilace cukrovou pastou nebo šetrným voskem.

5. Použití přístroje dle potíží klientky:

  • Pára + ozon nebo ultrazvuková špachtle pro odstranění zarostlých chloupků anebo černých teček.
  • Ozonizér pro zklidnění a zahojení.
  • Studená plazma pro dezinfekci, zklidnění, hojení i prevence zánětů.
  • LED pro pomoc při regeneraci pokožky, proti hyperpigmentaci nebo zánětu.

6. Aplikace vajacial masky po dobu 15 minut – použít můžete Perron Rigot Soothing Jelly Mask nebo Peeron Rigot Perfecting Jelly Mask.

7. Aplikace péče ve formě séra Yona Intimate Perfecting Serum.

Postup pro domácí ošetření s produkty Perron RigOT YonaPerron Rigot Yona - jak udělat vajacial doma

1. Exfoliujte pokožku Yona Micro-peeling pěnou: Pěnu používejte na intimní oblast 2–3× týdně, při aplikaci ji nanášejte směrem od třísel k velkým stydkým pyskům (labia majora). Nechte působit 1–2 minuty (pěna se postupně rozpouští) a poté důkladně opláchněte vodou.

2. Aplikujte masku Yona Vajacial Perfecting Bikini Mask: Masku použijte nejdříve 48 hodin po odstranění chloupků, používejte jednou za čtrnáct dní na problematickou pokožku nebo jednou měsíčně jako prevenci. Masku stačí při aplikaci rozložit, položit na intimní partie a nechat 15 minut působit. Poté masku odstraňte a zbývající lotion jemně vmasírujte. 

3. Aplikujte sérum Yona Vajacial Intimate Perfecting Serum: Ráno a večer naneste několik kapek na intimní oblast. Sérum nanášejte od třísel po velké stydké pysky a masírujte až do úplného vstřebání.