Často kladené otázky Epilfree

Webinář:

Zásadní triky z praxe pro zvýšení účinků Epillfree:

Objeví se opět chloupky po určitém čase?

DOTAZ: "Ráda bych se zeptala, zda se jedná o úplně zastavení růstu chloupků? Provedeme kompletní kúru a pak už nikdy chloupky nenarostou nebo se po určitém čase zase objeví?"

ODPOVĚĎ:

U chloupků, které budou v anagenní fázi a vytrhneme je s kořínkem, dojde k 100% zastavení růstu chlupů při správném dodržení protokolu.

Většina vlasových folikulů je v katagenní anebo telogenní fázi, což znamená, že nejsou narostlé, dalo by se říct, že spí. Tyto chloupky nemůžeme ošetřit ani laserem, IPL ani Epilfree. Po určité době se aktivují a začnou růst. Proto se obvykle epilační ošetření opakují po 1, 3, 5, 10 letech, záleží na klientovi, kde se chloupky probudí. Před zahájením kúry doporučujeme klientovy ukázat obrázek s fázemi růstu chloupků a vše náležitě vysvětlit.

Jaký je rozdíl mezi sadami Epilfree?

Sady jsou speciálně vytvořeny pro typ pokožky a chloupků na každé části těla. Mají různé koncentrace účinných látek, ale i složení, proto je nutné používat sadu pro specifikovanou oblast, na kterou byla vytvořena.

Má na Epilfree nějaký vliv používání vitamínů na růst vlasů?

Užívání vitamínů nemá vliv na efekt ošetření Epilfree.

Chci si vyzkoušet pouze jednou sadou Epilfee, se kterou doporučujete začít?

Doporučujeme začít se Set na intimní partie, který má největší výsledky. Set na intimní partie můžete použít na podpaží, třísla nebo kompletní brazilskou depilaci. Klientky i kosmetičky u tohoto setu vidí nejrychleji úbytek chlupů, a proto se na proceduru rádi vracejí a přiobjednávají si další partie.

Naopak nejméně vhodné je začít se Setem na obličej pro zastavení růstu chloupků, protože u oblićeje výsledky dosahují nejpomaleji. Chloupky zde rostou v různých fázích a dosažení požadovaného výsledku je složitější, proto naopak klientky, které začnou chodit pouze na obličej (nemají zkušenost s jinou partií) někdy ztrácí trpělivost a důvěru v Epillfree.

Je možné Epilfree použít v rámci kosmetického ošetření?

Takový postup nedoporučujeme. Protože kosmetické procedury mohou zanechat bariéru na kůži, která ovlivní výsledky Epilfree, je lepší ošetření provést až následující den nebo později. Zároveň upozorňujeme, že po aplikaci Epilfree nemůže klientka následujících 6 hodin nanášet jakýkoliv kosmetický produkt. 

Je možné použít Epilfree pro moji dceru, které je 12 let?

Oficiálně máme v ČR schválené Epilfree od 15 let. Rovněž je legislativně složitější poskytnout v ČR v kosmetickém salonu službu klientce mladší 15 let.

Nicméně, ve světě začínají na Epilfree docházet klienti od 8 let. Dle dat výrobce je možné Epilfree používat i u klientů nižšího věku, záleží na pravidlech daného státu.

Jak se používá domácí sada na Epilfree a jaký je rozdíl oproti profesionální sadě?

Domácí sada obsahuje pouze sérum. Neobsahuje aktivátor. Ten je určený pouze pro profesionály.

Postup použití domácí sady:

- Klientka si vytrhne chloupky i s kořínkem, například pinzetou.

- Aplikuje malé množství séra Epilfree ihned po ošetření. Vyčkejte 3 minuty a aplikujte druhou dávku séra.

- Vhodné například u ochlupení v obličeji nebo klientky, které jsou nedočkavé a trhají si chloupky mezi sezeními doma.

- Je třeba, aby se neholily.

Domácí sada, stejně jako jiné produkty Epilfree není účinná, pokud se neaplikuje na vytržený chlup s kořínkem. Tedy její samostatné nanášení bez depilace, nemá smysl.